Duch Svätý je SUPER!
Je mladá, má rada fialky a vraví, že Duch Svätý je super. Hovorí si Sima Martausová a snaží sa robiť svet krajším svojimi pesničkami.

Na začiatok sa skús predstaviť, čo ťa najviac vystihuje?

Čo ma najviac vystihuje? Rada nosím fialovú farbu, farebnú šatku, kabelku po mame a gitaru na chrbte. Zvyknem hovoriť aj tak, že som normálna baba, ktorá má rada fialky, kávu, prírodu, ľudí a Toho, kto ich stvoril.Ako si sa dostala k hudbe ?

Asi sa skôr hudba dostala ku mne. Na vysokej som si kúpila gitaru a spolu s tým, ako som začala na nej hrať, začala som aj skladať pesničky.Nielen v gospelovej ale aj v slovenskej hudbe sa o tebe čoraz viac hovorí. Čo to pre teba znamená?

Ja si to asi nejako neuvedomujem. Či sa o mne hovorí, alebo nehovorí, stále sa snažím dívať sa na to, čo robím, z nadhľadu a nemať to na prvom mieste vo svojom živote. Celé to vnímam ako dar, takže v podstate za to ani nemôžem.Ako v tvojom živote pociťuješ moc Ducha Svätého?

Duch Svätý je super! A jeho prítomnosť cítim aj v tom, že môžem tvoriť, jeho krásu cítim v krásnych vzťahoch, v prírode, ale aj v skúškach, ktoré prichádzajú... a on mi pomáha bojovať.Kedy si v tvojom živote najviac cítila, že Duch Boží naozaj pôsobí v tvojich rozhodnutiach?

Možno neviem povedať konkrétne, ale cítim to vždy podľa pokoja, ktorý ma naplní, keď sa už nejako rozhodnem. A poznám to potom podľa ovocia.Mohla by si čitateľom Charizmy ponúknuť svedectvo?

Pre mňa je najkrajším svedectvom každý dobrý človek, ktorého v živote stretnem. Každý, kto má takú peknú, detskú, nezištnú radosť, každý kto dopraje a je veselý a dobrý, je pre mňa veľkým svedectvom. Alebo keď som bola v Alpách v La Salette, tak hory samé osebe mi boli svedectvom.Ako by si usmernila mladých, ktorí vo svojom živote nevedia, ktorým smerom majú kráčať?

Netrúfam si niekoho usmerňovať, alebo niekomu radiť, aký má byť, no možno by som chcela mladých len povzbudiť, aby sa mali radi, aby jeden druhému dopriali a povzbudzovali sa v láske a radosti.


Evka Koprdová
CHARIZMA 1/2015

Vaše komentáre, postrehy, otázky môžte posielať na: kchoslovenska@gmail.com
Katolícka charizmatická obnova Slovenska. Texty prispievateľov neprechádzajú jazykovou a štylistickou korektúrou.