Online konferencia „Created 4 Greatness“ pod záštitou CHARIS
Mladí ľudia z Katolíckej charizmatickej obnovy na celom svete sa 31. októbra 2020 stretli na sociálnych sieťach a aj na sviatok Všetkých svätých sledovali živý prenos online konferencie Created 4 Greatness, pod záštitou služby CHARIS. Takmer 40-tisíc zhliadnutí na sociálnych sieťach a osobné posolstvo kardinála Raniera Cantalamessu a pápeža Františka potvrdzuje význam a veľkosť tohto podujatia.

Giulia Rancan, ako zástupkyňa mladých v CHARIS, pozvala všetkých na prvé online stretnutie 31. októbra o 22:00, aby sa spoločne modlili a prijali Ducha Svätého, aby vydali svedectvo o spoločenstve a jednote, ktorú žijeme vo svojich srdciach, v modlitbe.

Z jednej krajiny do druhej sa sťahoval priamy prenos. Umeleckými prezentáciami a živými hudobnými vystúpeniami sa modlili, chválili a klaňali sa spolu s mladými, ktorí svedčili o svojom živote a láske ku Kristovi.
Mladí katolíci nadšene počúvali vyučovanie Fr. Raniera Cantalamessu a Fr. Etienne Vetöa. Silné bolo svedectvo Antonie Salzano, matky blahoslaveného Carla Acutisa, ktorého blahorečenie bolo v sobotu 10. októbra 2020 v Assisi. Obaja Carlovi rodičia, ktorí vieru začali praktizovať až vďaka jeho príkladu, priniesli relikviu svojho syna k oltáru.
Účastníci stretnutia dostali správu od pápeža Františka adresovanú všetkým mladým ľuďom v Katolíckej charizmatickej obnove.

Pápež František: „Vy, mladí ľudia z CHARISU, ste sa stretli, modlili a premýšľali o svätosti.
Svätosť je stretnutie s Ježišom v každom dni, stretnutie v každej chvíli. Stretnutie s Ježišom v Eucharistii, v modlitbe, v ľuďoch, v prítomnosti, žijúc s Ježišom.
Ale že sa to nedá urobiť? Musíme iba otvoriť svoje srdcia, aby Duch Svätý vytvoril toto stretnutie s Ježišom. Musíme dať Duchu príležitosť vstúpiť do nás a viesť nás na tejto ceste svätosti. Vy, mladí, si nemyslite, že svätosť je nedosiahnuteľná vec, je to kresťanský spôsob života každého dňa. Iné nehľadajte.
Nechajte sa zlákať Ježišom. Otvorte svoje srdce Duchu tak, aby transformoval život každého z vás. A vždy noste Evanjelium vo vrecku, pretože Ježišovo slovo je to, čo vás bude inšpirovať, aby ste išli vpred.
Boh vám žehnaj! A prosím, nezabudnite sa za mňa modliť.“

Prenos prebiehal prostredníctvom rôznych prenosových kanálov, vrátane (YouTube, Facebook, Instagram, v rôznych jazykoch) a zúčastnilo sa ho viac ako 50 krajín, ako Taliansko, Brazília, Španielsko, Mexiko, Francúzsko, Argentína, Poľsko, Spojené štáty, India, Kolumbia, Peru, Martinik, Malajzia, Nigéria, Austrália, Paraguaj, Ekvádor, Rumunsko, Spojené kráľovstvo, Panama, Portugalsko, Nemecko, Kanada, Libanon, Bolívia, Guadeloupe, Belgicko, Venezuela, Kostarika, Maďarsko, Chorvátsko, Pobrežie Slonoviny, Švajčiarsko, Slovensko, Guatemala , Južná Kórea, Česká republika, Filipíny, Holandsko, Írsko, Japonsko, Nikaragua, Spojené arabské emiráty, Južná Afrika, Ghana, Botswana, Lotyšsko, Kongo - Kinshasa, Gabon, Namíbia, Nigéria, Nový Zéland, Katar, Omán, Taiwan, Burkina Faso atď. Dojmy z prvého stretnutia boli veľmi pozitívne. Účastníci povedali, že cítili veľkú túžbu po Bohu a harmóniu Ducha Svätého.
Veríme, že aj naši mladí zo Slovenska sa pripoja na najbližšie plánovanom stretnutí.


-aj-


foto: archív CHARIS
Vaše komentáre, postrehy, otázky môžte posielať na: kchoslovenska@gmail.com
Katolícka charizmatická obnova Slovenska. Texty prispievateľov neprechádzajú jazykovou a štylistickou korektúrou.