CHARIZMA 3/2014

Úvodník


Kedy sme oslavovali narodeniny s bezdomovcami? Vieme si to aspoň predstaviť? Sedieť za stolom s trpiacim Kristom. Pápež František s tým problém nemá. Nielen oslavou narodenín so skupinkou bezdomovcov nám vstúpil do svedomia. Sme naozaj dobrí kresťania? Dokážeme byť aj „bláznami“ pre evanjelium? Nasledujeme Krista tam, kde ide On? Alebo ho ťaháme, kam chceme ísť my?
„Boh vždy kráča so svojím ľudom,“ povedal pápež František. Dodal, že „na dlhom zozname Božieho ľudu sú svätci aj hriešnici“, aj „hriešnici ..., ktorí nepočúvali plán, čo s nimi Boh mal“. Želá si, aby ľudia dovolili, aby „Boh písal ich životy“.
Náš Svätý Otec robí mnoho vecí, ktoré sú považované za netradičné. Znovu raz zmenil tradíciu. Prvýkrát v histórii sa pápež zúčastnil národnej charizmatickej konferencie. Som rada, že v časopise prinášame jeho príhovor k charizmatikom a očakávania, ktoré má od nás - Katolíckej charizmatickej obnovy v Duchu Svätom.

Andrea Teplanová


. Výber z článkov časopisu

Časopis je možné objednať telefonicky na čísle: 0911 958 334.

Vaše komentáre, postrehy, otázky môžte posielať na: casopis.kcho@gmail.com . Použitie textov je možné so zvolením redakcie.